ARCHIWUM

tel. (12) 636 87 71

Akademia Górniczo-Hutnicza z podwójnym złotem w snowboardzie

W czwartek 11 stycznia 2024r. w Szczawnicy na stoku Szafranówka odbyły się pierwsze zawody  Akademickich Mistrzostw Małopolski w snowboardzie, w których wzięło udział blisko 80 zawodników i zawodniczek. Trasa była w pełni przygotowana do zjazdów, stwarzając idealne warunki dla snowboardzistów.

Pierwszym etapem Akademickich Mistrzostw Małopolski w Szczawnicy był slalom gigant kobiet. Najlepsza po pierwszej rudzie okazała się Wiktoria Włodarczyk-Nowak z Politechniki Krakowskiej (25,00s). Na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka ekipy z Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej Paulina Kasprzyk (25,67s). Trzecie miejsce zajęła Lena Wójcikiewicz (AGH) z wynikiem 25,71s.

W drugim przejeździe zawodniczka PK Wiktoria Włodarczyk-Nowak osiągnęła gorszy wynik 26,56s ale pomimo tego pozostała liderką, z końcowym wynikiem 51,56s. Drugie miejsce zdobyła Lena Wójcikiewicz (AGH), która wyprzedziła Paulinę Kasprzyk o 1,18s, dzięki czemu w drugiej serii zdobywa drugie miejsce(52,05s). Trzecia Paulina Kasprzyk reprezentantka UKEN, ukończyła drugą rundę z wynikiem 53,19s.

Kolejnym etapem w rywalizacji miał być slalom. Niestety, plany uległy zmianie z powodu nagłej awarii prądu, która uniemożliwiła przeprowadzenie zawodów.Po naprawieniu awarii rywalizację rozpoczęły slalomistki. Po pierwszym przejeździe najlepsza okazała się Wiktoria Włodarczyk-Nowak, zawodniczka ekipy z PK (29,43s). Na drugie miejsce awansowała zawodniczka AGH, Daria Wawrzyniak(29,90s), która wyprzedziła swoją koleżankę z drużyny Liliannę Ludomirską (30,02s).

7. Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej

Równie zaciętą rywalizacje  obserwowaliśmy wśród panów. Po pierwszym przejeździe w slalomie gigancie zwycięzcą zostaje Jakub Luboński z AGH (21,60s). Drugie miejsce przypadło zawodnikowi z AWF, Patrykowi Majerczykowi (22,77s). Natomiast trzecie miejsce zajął Przemysław Sosna (AGH), z wynikiem 24,91s.

Reprezentant ekipy z AGH  Jakub Lubomirski nie pozostawia złudzeń i w drugiej rudzie poprawia swój czas o 1,14s, dzięki czemu pozostaje na pierwszym miejscu. Drugie miejsce zdobywa ponownie zawodnik z AWF Patryk Majerczyk (46,28s). Ostatnie miejsce na podium zdobywa Przemysław Sosna (AGH), z wynikiem 48,43s.

Kolejnym etapem w rywalizacji mężczyzn był slalom, w którym zwycięzcą zostaje Patryk Majerczyk, reprezentant AWF (22,37s). Drugie miejsce zdobywa zawodnik AGH Patryk Urbański (27,73s). Ostatnie miejsce na podium zajmuje zawodnik ekipy z UEK  Patryk Nowak (28,11s).