ARCHIWUM

tel. (12) 636 87 71

NAJLEPSZE SNOWBOARDZISTKI MA AWF

W dniach 28.02-2.03.2024 na trasie w Białce Tatrzańskiej miały miejsce Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie. Gdzie wzięło udział blisko 280 osób z 40 uczelni. Ostatecznie zawody odbyły się w naprawdę dobrych warunkach narciarskich.

Szczególnie imponująca była trasa banked slalomu, która została zbudowana z dbałością o każdy detal. Zawodnicy mieli możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami na perfekcyjnie przygotowanej trasie, co przyczyniło się do podniesienia poziomu rywalizacji.

Pierwszym etapem Akademickich Mistrzostw Polski w Białce Tatrzańskiej był slalom. Najlepszą zawodniczką została Maria Bukowska-Chyc(AWF), z końcowym czasem 22,02s. Tuż za nią uplasowała się zawodniczka ekipy z UJ-Olga Kaciczak(23.50s).

Drugą konkurencja Akademickich Mistrzostw Polski był banked slalom, gdzie pierwsze miejsce na podium zdobyła reprezentantka AWF-Joanna Zaryczny(29,61s). Na drugie miejsce awansowała zawodniczka ekipy z UJ Olga Kociczak, z ostatecznym czasem 30,21s. Brązowy medal zdobyła Agnieszka Troszok(AGH) z czasem 30,34s.

W slalomie bankedzie panów rywalizacja była równie zacięta. Srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski zdobywa Jakub Luboński reprezentant AGH, który kończy zawody z końcowym czasem 29,47s, a trzecie miejsce przypada Patrykowi Urbańskiemu, który również jest zawodnikiem AGH(29,49s).