ARCHIWUM

tel. (12) 636 87 71

AGH RZĄDZI W MAŁOPOLSKIEJ SIATKÓWCE

W weekend 23 i 24 marca 2024r. w hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego przy
ul. Rakowickiej 27, odbyły się turnieje finałowe Akademickich  Mistrzostw Małopolski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

Turniej kobiet rozpoczął się o godzinie 9.00, kiedy na parkiecie pojawiły się pierwsze drużyny: AT, UEK, UKEN, UR. Były to mecze decydujące, która drużyną zajmie 5 miejsce, a która będzie musiała zadowolić się 7 lokatą.

Walka pomiędzy AT a UEK zakończyła się wynikiem 0:2, natomiast w pojedynku UR-UKEN zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki z Uniwersytetu Rolniczego wygrywając 2:0.

W drugim starciu zawodniczki  UKEN wygrywają 2:0 z ekipą AT, zapewniając sobie 7 lokatę.  Pojedynek pomiędzy UR-UEK zakończył się zwycięstwem 2:1, w tie-breaku zawodniczki ekipy z UR pewnie doprowadziły swoją drużynę do zwycięstwa, dzięki czemu zdobyły 5 miejsce.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na dwa półfinały. W pierwszym z nich ekipa PK po zaciętym pojedynku przegrywa 2:1 z AWF.  W drugim półfinale drużyna z AGH pewnie zwycięża starcie z UJ 2:0, meldując się w finale Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Po 3 setach na przewagi brązowy medal Akademickich Mistrzostw Małopolski zajęła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego, wygrywając 2:1 z ekipa Politechniki Krakowskiej.

W walce o złoty medal siatkarki z Akademii Górniczo-Hutniczej pewnie wygrywają z Akademią Wychowania Fizycznego 2:0.

Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Małopolski w piłce siatkowej kobiet:

10. AZS Krakowska Akademia

Turniej Akademickich Mistrzostw Małopolski w piłce siatkowej mężczyzn odbył się 24 marca. Pierwsze dwa spotkania decydowały o tym, które drużyny będą mogły pojechać na Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski.

Pierwsze zwycięstwo odniosła drużyna z KA, wygrywając z 2:0 z UJ. Natomiast w meczu PK-UR zwycięstwo odnotowała ekipa z PK, wygrywając 2:0.

Zeszłoroczni Mistrzowie Polski, choć byli faworytami, nie mieli łatwego zadania podczas meczu z AWF. Pomimo trudności i zaciętej walki w 2 i 3 secie, AWF nie zdołał pokonać przeciwnika. Ostatecznie musiał on uznać wyższość drużyny AGH  2:1.

W drugim meczu półfinałowym zawodnicy z UEK, również po zaciętej walce wygrywają 2:1 z ekipą UKEN.

W pojedynku o 7 miejsce zawodnicy Akademii Krakowskiej przegrywają z Uniwersytetem Rolniczym 0:2, a w meczu o 5 miejsce siatkarze z Uniwersytetu Jagiellońskiego ulegają Politechnice Krakowskiej 1:2. Mecz UKEN z AWF decydował o tym, która drużyna stanie na podium. Po zaciętej walce w obu setach ostatecznie wygrywa AWF 2:0.

Złoty medal Akademickich Mistrzostw Małopolski zdobywa AGH wygrywając z UEK 2:0

Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Małopolski w piłce siatkowej mężczyzn: