ARCHIWUM

tel. (12) 636 87 71

MAJA CHYLA Z DWOMA ZŁOTAMI AMP

Od 4-7.03.2024r. pomimo trudnych warunków pogodowych na zakopiańskiej Harendzie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, w którym wzięło udział ponad 380 studentów z 47 uczelni.

W trakcie eliminacji pogoda nie oszczędzała tegorocznych zawodników, towarzyszyły im deszczowe chwile oraz piękne i słoneczne momenty. Te wahania atmosferyczne stanowiły wyzwanie dla zawodników, dodając elementy nieprzewidywalności do rywalizacji na stoku.

Pierwszym etapem Akademickich Mistrzostw Polski na Harendzie był półfinał w slalomie gigancie. Po pierwszej serii najlepszą zawodniczką została Maja Chyla z UJ, z końcowym czasem 41,85s. Na drugie miejsce awansowała zawodniczka ekipy z CM UJ-Karolina Haratek(42,71s).

Na finałowy etap zawodów powrócił śnieg, jednak niestety nie na długo. Chwilowy powrót białego puchu był tylko przelotny co spowodowało przesunięcie godziny startu. Pomimo utrudnień na trasie zwyciężczynią zawodów zostaje Maja Chyla(1:22,15s) utrzymując tytuł mistrzyni z zeszłego roku. Ostatnie miejsce na podium zdobywa Karolina Haratek z UJ CM z rezultatem 1:24,71s.

Pierwsze miejsce w półfinałowym slalomie zajęła Maja Złoto(57,85s) zawodniczka PK. Zaraz po niej uplasowała się Maja Chyla (UJ), która w pierwszej rundzie osiągnęła końcowy czas 58.14s. Trzecie miejsce zdobyła zawodniczka ekipy z KA-Joanna Książek(58,30s). W finale jednak najlepsza okazała się Maja Chyla wyprzedzając swoje przeciwniczki z Katowic i zdobywając drugi złoty medal tego dnia.

5. Uniwersytet Jagielloński

W półfinale panów rywalizacja w slalomie gigancie była równie zacięta. Pierwsze miejsce zajął Juliusz Mitan z AGH(39,22s). Drugie miejsce zdobywa Norbert Wróbel(UJ), wyprzedzając swojego przeciwnika o 0,2s i kończąc swój przejazd z ostatecznym wynikiem 39,68s. Trzeci Stanisław Hejmo reprezentant UJ, ukończył rundę półfinałową z wynikiem 39,70s.

W finale brąz wywalczył Wojciech Dulczewski z AGH, który uzyskał rezultat 1:18,19s.

Kolejnym etapem rywalizacji  był slalom mężczyzn, gdzie pierwsze miejsce w półfinale zajął Juliusz Mitan(AGH), z ostatecznym czasem 51,05s. Drugie miejsce zajął Błażej Budz z UJ CM(51,39s). Trzecie miejsce przypadło zawodnikowi ekipy z AGH-Wojciechowi Dulczewskiemu(52,70s). W finale srebrny medal zdobył reprezentant AGH-Juliusz Mitan z wynikiem końcowym 1:12,01s.