ARCHIWUM

tel. (12) 636 87 71

AWF i AGH najlepsi na AMM w narciarstwie alpejskim

W poniedziałek 8 stycznia 2024r. na stoku narciarskim w Suchym odbyły się pierwsze zawody Akademickich Mistrzostw Małopolski w narciarstwie alpejskim, w których wzięło udział blisko 100 studentek i studentów. Trasa narciarska była doskonale przygotowana do zjazdów, tworząc wymarzone warunki dla narciarzy.

Pierwszym etapem Akademickich Mistrzostw Małopolski w Suchym był slalom gigant kobiet. Po pierwszej serii najlepszą zawodniczką zostaje Maja Chyla, zawodniczka ekipy z UJ, która wyprzedziła Igę Wilczyńską z AGH zaledwie o 0,8s. Trzecia w klasyfikacji była reprezentantka Politechniki Krakowskiej, Anna Skarbek-Malczewska kończąca pierwszą rundę z wynikiem 38,78s.
Zwyciężczynią zawodów zostaje Maja Chyla. Jadąc po raz drugi znacznie polepszyła swój czas (36,98s), wygrywając z łącznym wynikiem 74,75s. Na drugie miejsce awansowała zawodniczka PK Anna Skrabek-Malczewska (75,6s), która wyprzedziła Igę Wilczyńską z AGH (76,44s).

Kolejnym etapem Akademickich Mistrzostw Małopolski był slalom kobiet. Najlepsza po pierwszym przejeździe okazała się Maja Chyla z Uniwersytetu Jagiellońskiego, która zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 36,24s. Na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka PK Anna Skarbek-Malczewska 37,29s. Trzecią lokatą musiała zadowolić się zawodniczka z AWF Anna Nowak, która kończy pierwszą rundę z wynikiem 38,58s. Medalistka ostatnich Akademickich Mistrzostw Europy Maja Chyla, w drugim przejeździe nie pozostawia złudzeń rywalkom i poprawia swój wynik o 0,79 setnych, dzięki czemu pozostała na pierwszym miejscu. Drugie miejsce zdobyła ponownie zawodniczka z PK Anna Skrabek-Malczewska(74,87s). Ostatnie miejsce na podium zdobyła Anna Nowak (AWF) z wynikiem 78,04s.

8. Uniwerystet Rolniczy w Krakowie

Równie zaciętą rywalizację obserwowaliśmy wśród panów. Po pierwszym przejeździe w slalomie zwycięzcą został Błażej Budz z UJ CM (33,71s). Tuż za nim uplasował się Juliusz Mitan z wynikiem 33,72s (AGH). Natomiast trzecie miejsce zdobył Stanisław Hejmo z UJ (34,82s).
W drugiej rundzie Błażej Budz nie pozostawia złudzeń i poprawia swój czas, dzięki czemu pozostaje na pierwszym miejscu podium (66,91s). Drugie miejsce ponownie zajmuje Juliusz Mitan(67,33s). Trzeci w klasyfikacji pozostaje reprezentant AGH Stanisław Hejmo z łącznym wynikiem 69,71s.
Kolejnym etapem w rywalizacji mężczyzn był slalom gigant, w którym zwycięzcą ponownie zostaje reprezentant UJ CM Błażej Budz, z końcowym wynikiem 70,03s. Drugie miejsce przypadłozawodnikowi z AGH, Juliuszowi Mitanowi (70,81s). Ostatnie miejsce na podium również zdobył zawodnik AGH Wojciech Dulczewski, z ostatecznym wynikiem 71,77s.