ARCHIWUM

tel. (12) 636 87 71

Podsumowanie 2022 roku przez prezesa AZS Kraków

Rok 2022 można zdecydowanie zaliczyć do udanych w środowisku AZS Kraków. Niezmiennie naszym podstawowym zadaniem jest organizacja Akademickich Mistrzostw Małopolski oraz wielu innych imprez dla środowiska studenckiego. – mówi Michał Spieszny, Prezes AZS Kraków

„W kwietniu 2022 roku odbyły się wybory władz AZS Kraków. Ponownie zostałem obdarzony zaufaniem i powierzono mi pełnienie funcji Prezesa. Jednocześnie Walne Zebranie wydłużyło czas trwania kadencji do 4 lat. Dzięki temu, razem z całym Zarządem AZS Kraków, mamy możliwość stworzenia długofalowych planów, co miejmy nadzieję, że przyczyni się do rozwoju naszego środowiska.

Po długiej przerwie w organizacji imprez z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski, wspólnymi siłami, przy ścisłej współpracy z AWF Kraków, byliśmy pierwszy raz gospodarzem AMP w aerobiku sportowym. Gościliśmy w Krakowie ponad stu zawodników z 17 uczelni.

Kolejna edycja Cracoviady cieszyła się jeszcze większym powodzeniem niż ubiegłoroczna, której frekwencja również pozytywnie zaskoczyła. Rosnąca liczba uczestników z roku na rok, niezwykle cieszy i mamy cichą nadzieję, że w przyszłym roku zostaną pobite kolejne rekordy.

Małopolskie Uczelnie odniosły ogromne sukcesy w Akademickich Mistrzostwach Polski. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie uplasowała się na 3. Miejscu klasyfikacji generalnej. Wśród Wyższych Szkół Zawodowych zwyciężyła Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie, 2. Miejsce w klasyfikacji Uczelni Wychowania Fizycznego zajął nasz krakowski AWF, w typie Uniwersytetów trzecią lokatę zajął Uniwersytet Jagielloński, a w typie Uczelni Społeczno-Przyrodniczych 3. Miejsce podium zajął Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Ubiegły rok był obfity w sukcesy sportowe naszych AZSiaków. Niezwykle cieszą medale we wspinaczce sportowej całej ekipy z AZS ANS Tarnów. Na największe wyróżnienie zasługuje Aleksandra Kałucka, która zdobyła złoty medal na EUG, złoty medal Akademickcih Mistrzostw Świata, złoty medal Pucharu Polski seniorów i srebrny medal Mistrzostw Świata seniorów we wspinaczce sportowej. Nie można zapomnieć o deptającej jej po piętach siostrze Natalii Kałuckiej, która ma na swoim koncie srebrny medal EUG, srebrny medal Akademickich Mistrzostw Świata, brązowy medal Pucharu Polski seniorów oraz taki sam krążek na Mistrzostwach Świata seniorów. KS AZS AWF Kraków oprócz 120 medali Mistrzostw Polski, 7 medali Mistrzostw Europy i 4 medali Mistrzostw Świata, cieszy się również ze sukcesów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży – kolejny rok zajęli IX miejsce.

Sukcesami mogą się również chlubić dyscypliny drużynowe naszych drużyn wyczynowych. Należy tu wymienić 4 miejsce I ligi piłki ręcznej mężczyzn (AZS AGH), 7. Miejsce Suzuki 1. Ligi w koszykówce mężczyzn (AZS AGH), 2. Miejsce Ekstraligi Futsalu i Zdobywca Pucharu Polski Kobiet (AZS UEK), 5. Miejsce w 1. Polskiej Lidze Futsalu (AZS UEK), dojście do 1/8 finałów play-off 1. Ligi koszykówki kobiet przez AZS Politechnika Korona Kraków oraz AZS UJ Kraków z 4. Miejscem Ekstraligi Futsalu Kobiet i 5. Miejscem Ekstraligi w piłce nożnej kobiet.

Za każdym sukcesem stoi człowiek i jestem ogromnie wdzięczny za pracę, zaangażowanie i poświęcenie wszystkich osób, które przyczyniają się do jego osiągnięcia. Liczę, że w kolejnym roku będziemy się wspólnie cieszyć z przynajmniej tak fantastycznych osiągnięć, jak w tym.”