ARCHIWUM

tel. (12) 636 87 71

AGH na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej AMP!

Sezon 2022/2023 rozgrywek Akademickich mistrzostw Polski już za nami. Trzeci raz z rzędu 1. miejsce zdobyli sportowcy Politechniki Gdańskiej, na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Warszawski. Na 3. miejscu podium znalazła się Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie z dorobkiem 2686 punktów!

To był bardzo dobry sezon dla małopolskich Klubów AZS. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej, oprócz AGH, znalazły się jeszcze dwie Uczelnie: na 8. miejscu znalazła się Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, a tuż za nim na 9. lokacie uplasował się Uniwersytet Jagielloński.

W klasyfikacji Uczelni Wychowania-Fizycznego złoty medal zdobyła Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, wśród Uczelni przyrodniczo-społecznych na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, a w typie uniwersytetów Uniwersytet Jagielloński zdobył brązowy medal!

W klasyfikacji medalowej Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła 5. miejsce mając na koncie 8 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych medali. Krakowski AWF z dorobkiem: 7 złotych, 8 srebrnych, 7 brązowych medali zajął 7. miejsce.

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i dumni, że małopolski sport akademicki ciągle pnie się w górę i nasi AZSiacy zdobywają coraz większe sukcesy! Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników, zawodniczek, trenerów i trenerek za ogrom pracy jaki wkładają w rozwój małopolskich AZSów!