WSPOMNIENIE: JULIAN PALIK ZAWSZE KOCHAŁ SPORT

Niestety do naszego środowiska dotarła smutna wiadomość o śmierci Pana Juliana Palika, który niemal od zawsze był kojarzony i zrzeszony z sekcją badmintona w Klubie AZS AGH.

Kilka słów wspomnień od trenera sekcji badmintona AZS AGH – Krzysztofa Hodura:

 

Julian Palik kochał sport. Badmintona kochał najbardziej. Dla wielu pokoleń badmintonistów sekcji AZS AGH Julian był symbolem nierozerwalnie związanym z naszym Klubem. Zmieniały się pokolenia badmintonistów, a Julian był zawsze. Dzisiaj już niewielu pamięta sekcję bez Juliana. Trafił do nas z zespołu TKKF „ALKA” w roku 1982. Gdyby dokonać analizy obecności na treningach z całą pewnością nikt nie mógłby równać się z Julianem. Julian był człowiekiem bardzo pogodnym, życzliwym, chętnie podejmował współpracę z każdym kto potrzebował jego pomocy lub dobrej rady. Cierpliwie wykonywał ćwiczenia, nawet z tymi uczestnikami zajęć treningowych, którzy z niemałym oporem doskonalili swoje umiejętności badmintonowe. Był wiernym kibicem wszystkich zawodów badmintonowych organizowanych przez nasz Klub. Przy większości tych zawodów wykonywał wiele prac organizacyjnych, zawsze nieodpłatnie. Nazywany przez młodzież „ nieśmiertelnym”, odszedł na zawsze 17.01.2021 roku mając ukończone 99 lat. Pozostanie w naszej pamięci jako Wybitna Osobność naszej małej krakowskiej społeczności badmintonowej.

Krzysztof Hodur

Zdjęcie z 2018 roku: