Tenis stołowy po raz pierwszy

W mroźny, niedzielny poranek 12 grudnia, w hali Uniwersytetu Ekonomicznego do zawodów stanęli tenisiści i tenisistki stołowe z siedmiu krakowskich uczelni. Na starcie pierwszego rzutu Akademickich Mistrzostw Małopolski zameldowało się 27 studentek i 25 studentów rywalizujących w systemie rosyjskim.

Kilka minut po godzinie 9:00, rozpoczęły się rozgrywki mężczyzn, w których nie mieli sobie równych studenci Politechniki Krakowskiej. Bartosz Sułkowski, Arkadiusz Kołos i Adrian Piegza zgarnęli całe podium, natomiast Bartosz Królikowski został sklasyfikowany na pozycjach 5-6. Jedynym który zdołał rozbić silną grupę PK był Marcin Massalski z Akademii Górniczo-Hutniczej – 4. zawodnik niedzielnej rywalizacji. Urodzaj reprezentacji Politechniki w tenisie stołowym mężczyzn nie znalazł odbicia wśród drużyny kobiet, która nie została zgłoszona do zawodów.

Kiedy pierwsze emocje już opadły, na parkiet przy Rakowickiej wkroczyły panie i zapewniły nam sporą dawkę emocji w walce o czołowe lokaty. W finale spotkały się reprezentantki Uniwersytetu Jagiellońskiego, na co dzień rywalizujące w grupie południowej 1. ligi kobiet, Aleksandra Garb –  reprezentująca KS Gorce Nowy Targ oraz Anna Zając, zawodniczka KS Bronowianka Kraków I. Trzysetowe spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie i zakończyło się zwycięstwem tej pierwszej, która mogła już cieszyć się wygraną w pierwszym rzucie. Przegrana Anna Zając, o drugie miejsce musiała jeszcze zawalczyć. Rosyjski system rozgrywek zakłada, że zawodniczka, która przegrała jeden mecz, zachowuje szansę na drugie miejsce. Po porażce, przechodzi na drugą stronę drabinki i w przypadku jej wygrania, spotyka się z przegraną spotkania finałowego. Tenisistka krakowskiego klubu trafiła na kolejną ligową rywalkę, Patrycję Szabat (KTS Gliwice), akademicko związaną z AGH, i ponownie uległa, tym samym plasując się na trzeciej pozycji.

Klasyfikacji drużynowej, ze zdecydowaną przewagą, przewodzą Politechnika Krakowska wśród panów i Uniwersytet Jagielloński wśród pań.

Gra pojedyncza mężczyzn:

1. Bartosz Sułkowski – PK
2. Arkadiusz Kołos – PK
3. Adrian Piegza – PK

Gra pojedyncza kobiet:

1. Aleksandra Garb – UJ
2. Patrycja Szabat – AGH
3. Anna Zając – UJ

Jeśli chcesz zajrzeć do tabeli indywidualnej i grupowej, odwiedź zakładkę AMM. Potem klik w tenis stołowy i już. Plik z wynikami czeka, a jakże, pod nagłówkiem wyniki. Poniżej zaś, podium tenisistów i tenisistek. Albo kliknij TUTAJ.