ARCHIWUM

tel. (12) 636 87 71

PODSUMOWANIE AMP 2019/2020 W MAŁOPOLSCE

8 stycznia stał pod znakiem podsumowań sezonu 2019/2020. Z wizytą do Małopolski przyjechali przedstawiciele Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego: Sekretarz Generalny Dariusz Piekut oraz Wiceprezes ds. Rozwoju Mariusz Walczak. Na ręce władz uczelni wręczyli nagrody za medalowe miejsca w minionym sezonie AMP – Akademickie Mistrzostwa Polski w klasyfikacjach typów uczelni:

-KU AZS PWSZ Tarnów reprezentujący Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie zdobył pierwsze miejsce w typie Wyższych Szkół Zawodowych

-KS AWF Kraków reprezentujący Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie zdobył drugie miejsce w typie Uczelni Wychowania Fizycznego
-KU AZS UEK reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zdobył trzecie miejsce w typie Uczelni Społeczno-Przyrodniczych
– KU AZS AGH reprezentujący Akademię Górniczo-Hutnicza w Krakowie zdobył trzecie miejsce w typie Uczelni Technicznych

W tym roku najlepszą uczelnią z Małopolski była Akademia Górniczo-Hutnicza zajmująca 4. miejsce! Pierwszą dziesiątkę najlepszych uczelni w Polsce zamknął Uniwersytet Jagielloński.

Gratulujemy nagrodzonym uczelniom, a wszystkim uczestnikom Akademickich Mistrzostw Polski dziękujemy za udział i wkład włożony w treningi i przygotowanie do rozgrywek.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne medale przywiezione z całej Polski w nadchodzącym sezonie!