Plażowe Akademickie Mistrzostwa Małopolski za nami

Kolejna dyscyplina Akademickich Mistrzostw Małopolski za nami. Pogoda płatała figle, ale na szczęście udało się wyłonić najlepszych siatkarzy i siatkarki grających na piasku. Frekwencja nie zawiodła. Do rywalizacji na piasku przystąpiło 15 par damskich i 16 par męskich.

Zawody zostały podzielone na dwa dni. 4 czerwca odbył się turniej kobiet, a 5 czerwca – mężczyzn. Każdy Klub Uczelniany AZS mógł zgłosić do rozgrywek po trzy zespoły kobiet i mężczyzn. Mecze zostały rozegrane systemem brazylijskim, a każdy mecz był grany po jednym secie do 21 pkt. W pierwszy dzień dopisało pełne słońce, więc otwarcie rywalizacji było czystą przyjemnością dla studentów. Na boiskach AWF było widać walkę o każdy punkt. Ostatecznie wszystkich swoich rywali pokonała para z PWSZ Nowy Sącz – Litwa Klaudia, Tokarczyk Paulina, wygrywając równocześnie całe Akademickie Mistrzostwa Małopolski. Była to jedyna reprezentacja z Sądecczyzny. Na dwóch następnych miejscach uplasowały się zawodniczki AWF Kraków, kolejno: Iszczuk Zuzanna, Starowicz Agnieszka oraz Wesół Klaudia, Drej Monik – to one zdobyły medale AMM.

Na półfinały Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w Lublinie zakwalifikowało się 8 par damskich – po dwie z AWF, UJ i jedna para z UEK, AGH, UP i PWSZ N. Sącz:

1 AZS PWSZ Nowy Sącz – Litwa Klaudia, Tokarczyk Paulina
2 AZS AWF 1 – Iszczuk Zuzanna, Starowicz Agnieszka
3 AZS AWF 2 – Wesół Klaudia, Drej Monika
4 AZS UJ 1 Petryka-Fijałkiewicz Aleksandra, Zawierucha Agata
5 AZS UEK 1 – Olenderek Aleksandra, Kuligowska Karolina
6 AZS AGH 1 – Kubicka Aleksandra, Stachura Zuzanna
7 AZS UP – Dam Monika, Jarząbek Klaudia
8 AZS UJ 2 – Cewińska Oliwia, Sowa Gabriela

W drugi dzień u panów rywalizacja miała swoje przerwy spowodowane deszczem. W porównaniu do kobiet walczyli oni o 7 miejsc awansujących do półfinału AMP. Najsilniejsza okazała się reprezentacja Akademii Górniczo-Hutniczej. Do rozgrywek zgłoszono trzy pary z tej uczelni. Ostatecznie wszystkie dostały „bilet” do Lublina. Co ciekawe, to para oznaczona jako „AGH 3” (Głowacki Bartosz, Kania Karol) zwyciężyła turniej, a dwie kolejne zajęły 6. i 7. pozycję. W finale drugie miejsce zajęli zawodnicy AWF – Zaręba Kamil, Dylowicz Tomasz. W meczu o 3. miejsce górą był UEK (Guzik Jakub, Samborski Paweł), który wygrał z AWF (Łychowski Andrzej, Opiela Maciej). Ostatecznie na półfinał awansowały wcześniej wspomniane 3 pary z AGH, 2 z AWF oraz po jednej z UEK i UR:

1. AZS AGH 3 – Głowacki Bartosz, Kania Karol
2 AZS AWF 2 – Zaręba Kamil, Dylowicz Tomasz
3 AZS UEK 1 – Guzik Jakub, Samborski Paweł
4 AZS AWF 1 – Łychowski Andrzej, Opiela Maciej
5 AZS UR – Chudzik Wiktor, Walenciak Michał
6 AZS AGH 1 – Błażejowski Hubert, Babiec Filip
7 AZS AGH 2 – Zduleczny Kacper, Saganowski Artur

Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo! W dniach 15-17.06.2021 zachęcamy do kibicowania siatkarzom na plaży w Lublinie. Będą oni walczyć z reprezentacjami z 4 innych województw o awans do Finału Akademickich Mistrzostw Polski.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do trenera Tomasza Klocka za pomoc i dopilnowanie prawidłowego rozegrania turnieju.

OSTATECZNA KLASYFIKACJA DOSTĘPNA JEST NA NASZEJ STRONIE: WYNIKI AMM – SIATKÓWKA PLAŻOWA

Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.