KOMUNIKAT SPECJALNY AMM

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

W związku z dynamiczną sytuacją dotyczącą rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce i Europie uprzejmie informujemy, że AZS Kraków, jako organizator Akademickich Mistrzostw Małopolski jest w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami oraz partnerami w szczególności z władzami poszczególnych Uczelni. Jak na razie w naszej opinii nie ma potrzeby odwoływania poszczególnych spotkań i imprez w ramach AMM. W razie rozwoju sytuacji będziemy na bieżąco informować o ewentualnych dalszych krokach.

Jak na razie, zgodnie z decyzją Kierownika Studium WFiS UJ, zmuszeni jesteśmy odwołać II rzut zawodów w ergometrze wioślarskim zaplanowany na 29.03.2020. Zgodnie z planem odbędą się: AMM w pływaniu (14.03), judo (15.03) oraz biegach przełajowych (16.03 oraz 24.03 w ramach Biegu Kościuszkowskiego). W razie zmiany sytuacji będziemy na bieżąco informować.

AKTUALIZACJA 10.03.2020r. godz. 21:00
W związku z decyzją Prezydium Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego o zawieszeniu do odwołania Akademickich Mistrzostw Polski oraz Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS podjętą w świetle rekomendacji w tym zakresie Premiera Mateusza Morawieckiego, Minister Sportu Pani Danuty Dmowskiej–Andrzejuk, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz decyzji Rektorów zawieszających zajęcia na uczelniach ODWOŁUJEMY wszystkie imprezy indywidualne w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski zaplanowane na miesiąc marzec. Dalsze decyzje będą podejmowane na bieżąco. Mecze w dyscyplinach drużynowych będą się odbywać bez udziału publiczności z zastrzeżeniem, że mecze z udziałem reprezentacji KU AZS UJ i KU AZS CM UJ zostają ODWOŁANE na mocy Zarządzenia nr 24 Rektora UJ z 10 marca 2020 roku. O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco.

AKTUALIZACJA 11.03.2020r. godz. 12:30
W związku z informacją premiera Mateusza Morawieckiego po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego o zamknięciu na dwa tygodnie wszystkich szkół i uczelni wyższych w Polsce oraz decyzji poszczególnych Rektorów Szkół Wyższych w Małopolsce AZS Kraków z dniem 11 marca 2020 roku zawiesza do odwołania wszystkie imprezy sportowe w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski w tym meczy w dyscyplinach drużynowych.

Za Zarząd AZS Kraków
Marek Szlachta – Prezes