Decydujące bramki strzelił… bramkarz!

7 drużyn walczyło o tytuł Akademickiego Mistrza Małopolski. Mecz finałowy AWF-AGH pokazał, że nigdy nie można być pewnym zwycięstwa. AWF prowadząc od 3 min. meczu 1:0, finalnie stracił bramkę w ostatniej akcji meczu, a później przegrał w rzutach karnych. Co ciekawe oba decydujące gole strzelił Karol Wacławiec – bramkarz AGH.

W turnieju piłkarskim swoich sił próbowali zawodnicy z 7 małopolskich uczelni. Rozgrywki były podzielone na fazę grupową (2 grupy po 4 drużyny) oraz fazę pucharową i walkę o miejsca na podium Akademickich Mistrzostw Małopolski. Aktualna sytuacja w kraju nie ułatwiła rozgrywania zawodów. Wiele drużyn miało problem ze skompletowaniem drużyn na poszczególne mecze ze względu na naukę zdalną studentów i ich nieobecność w Krakowie. Jednak determinacja zawodników oraz trenerów dała szansę na rozegranie i dokończenie całych rozgrywek AMM.

Dwa ostatnie mecze mistrzostw rozegrano 10 maja. Był to jeden z pierwszych upalnych dni tego roku, który dodatkowo przyniósł nie lada emocje na stadion KS Nadwiślan. Jako pierwsi na boisko weszli zawodnicy walczący o najniższy stopień podium, czyli reprezentanci Uniwersytetu Pedagogicznego i PWSZ Nowy Sącz. Z pojedynku zwycięsko wyszli Sądeczanie, którzy wygrali mecz 3:1. Nie sposób nie zauważyć dużego wkładu w zwycięstwo Kamila Palacza, który zakończył mecz z hat-trickiem na swoim koncie.

PWSZ Nowy Sącz piłka nożna AMM Akademickie Mistrzostwa Małopolski Zbigniew Małek

Następnie przyszedł czas na mecz finałowy. Zdecydowanymi faworytami byli zawodnicy krakowskiego AWF mierzący się z piłkarzami z AGH. Przebieg meczu był spokojny. W 3 min. meczu Szymon Kurek strzelił pierwszą bramkę dla AWF. Wydawałoby się, że wszystko było pod kontrolą, lecz wynik 1:0 nie mógł dawać pewności na zwycięstwo. W ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym, piłkę w siatce AWF umieścił Karol Wacławiec – bramkarz AGH. Dał on tym samym możliwość swojej drużynie na walkę o zwycięstwo w konkursie rzutów karnych. Tak też się stało – AGH wygrał mecz, a ostatnią bramkę w karnych trafił ponownie brakarz AGH, czym zdecydowanie zasłużył na miano zawodnika meczu finałowego.

AWF Kraków Akademia Wychowania Fizycznego piłka nożna Akademickie Mistrzostw małopolski

Akademickie Mistrzostwa Małopolski to początek rywalizacji akademickiej dla studentów z Małopolski. Następnym etapem jest turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędą się w Lublinie 16-18.05.2021. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w AMM i życzymy powodzenia na Półfinale!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA AKADEMICKICH MISTRZOSTW MAŁOPOLSKI W PIŁCE NOŻNEJ MĘŻCZYZN 2020/2021:

  1. AZS Akademia Górniczo-Hutnicza
  2. AZS Akademia Wychowania Fizycznego
  3. AZS Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
  4. AZS Uniwersytet Pedagogiczny
  5. AZS Uniwersytet Ekonomiczny
  6. AZS Uniwersytet Jagielloński
  7. AZS Politechnika Krakowska