ARCHIWUM

tel. (12) 636 87 71

Czy AGH wygrał w badmintonie?

4 grudnia na hali Akademii Górniczo-Hutniczej już od samego rana lotki latały ponad siatką. Do gier indywidualnych zgłosiły się 43 kobiety i 32 mężczyzn z 6 krakowskich uczelni. Większość singlistów grało równocześnie w deblach i mikstach. Duża ilość kobiet w turnieju gier pojedynczych sprawiła, że aż 18 zawodniczek rozpoczęło swoje zmagania w forrundach, by następnie przejść do systemu pucharowego.

-Rekordowa frekwencja, która dotyczyła właściwie wszystkich zespołów, wzrost liczby startujących, zdecydowana poprawa poziomu sportowego – tak podsumował turniej Krzysztof Hodur, który od lat zajmuje się w AZS Kraków organizacją turniejów badmintonowych, a równocześnie jest trenerem sekcji i ekstraligowego zespołu AZS AGH -Widać było, że pojawiła się pełna rzesza zawodników, którzy mieli wcześniej styczność z badmintonem, dzięki czemu dużo pojedynków było na niezłym poziomie. Cieszy mnie takie zainteresowanie badmintonem.

Obecność ligowych zawodników zapowiadała walkę na szczycie i tak właśnie było. W grze pojedynczej kobiet wygrała Monika Kania z AWF grająca na co dzień w klubie Spartakus Niepołomice oraz w lidze niemieckiej. Wygrała ona z Olą Pająk reprezentantką uczelni UP, a zawodniczką klubu AZS AGH. Brąz wywalczyła Stanisława Gruszczyńska z  AGH (klub Spartakus Niepołomice). Wśród panów na wyróżnienie zasługuje Marcin Kalitka z AZS AGH, który zakończył rywalizację z dwoma złotymi medalami. Był najlepszy wśród singlistów (w finale zwyciężył 2:0 z Janem Lewandowskim) i w duecie mikstowym z klubową partnerką – Agnieszką Szymaszek. Oboje grają na co dzień w barwach klubu AZS AGH. Szymaszek natomiast zdobyła drugi medal (srebrny) w rywalizacji deblowej kobiet wraz z Kamilą Morawską. Walka w finale była do ostatniej lotki, ale ostatencznie przegrały 1:2 z koleżankami z drużyny – Stanisławą Gruszczyńska i Natalią Mróz (AGH). Wśród deblistów również odbyła się bratobójcza walka studentów AGH – Jan Lewandowski, Konrad Gorgol vs Mateusz Walas, Karol Dulek. Tu ci pierwsi pewnie zwyciężyli 2:0 zdobywając złoty medal AMM.  Mecze o trzecie miejsca w deblach tradycyjnie nie były przeprowadzane, natomiast wśród singlistów brązowy medal wywalczyli Stanisława Gruszczyńska oraz Konrad Gorgol.

Wyniki zawodów są dostępne na stronie AZS Kraków: WYNIKI. A poniżej przedstawiamy medalistów poszczególnych konkurencji: