CAŁY KRAKÓW POBIEGŁ Z NIMI…

Biegacze Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie tryumfowali w czasie 43. Biegu Kościuszkowskiego zorganizowanego przez Politechnikę Krakowską. Reprezentacje krakowskich uczelni wyższych rywalizowały z zawodnikami służb mundurowych i wykładowcami.

Odbywający się w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski w biegach przełajowych Bieg Kościuszkowski został wyróżniony Nagrodą Parlamentu Studentów RP Pro Juvenes jako najlepsza studencka impreza sportowa w kraju. – Pierwsza i najważniejsza idea to upamiętnienie patrona naszej uczelni, Tadeusza Kościuszkę. Od 1977 roku, co roku w dzień insurekcji kościuszkowskiej organizujemy bieg sztafetowy. Drugim celem tego biegu jest wsparcie środowiska sportowego w Krakowie – mówi Krzysztof Pszczółka, prezes AZS Politechniki Krakowskiej.


Reprezentanci AWF Kraków zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. Drużyny żeńska i męska Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zajęły trzecie miejsca, a Collegium Medicum UJ wywalczyło drugie miejsce wśród sztafet kobiet.

Politechnika Krakowska i Akademia Górniczo-Hutnicza zdominowały klasyfikację sztafet w kategorii osób niepełnosprawnych, a Daniel Bukalski (wiceprezes AZS Kraków i prezes AZS UEK) zajął pierwsze miejsce wśród VIP-ów startujących w Biegu. – Satysfakcję przynosi widok uśmiechniętych twarzy zawodników odbierających nagrody, oficjeli z miasta czy z naszej uczelni, czy z AZS-u, którzy za każdym razem są zaangażowani w Bieg i są w komitecie honorowym – kontynuuje Krzysztof.

Pełne wyniku Biegu można znaleźć tutaj.

autor: Katarzyna Nowak
foto: Jan Zych