Dogonić marzenia, czyli AZS UEK w 1 Polskiej Lidze Futsalu

Dogonić marzenia, czyli AZS UEK w 1 Polskiej Lidze Futsalu

„Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia.” Futsaliści AZS UEK ciężką pracą, zaangażowaniem i sercem pozostawionym na parkiecie właśnie zrealizowali swoje – wywalczyli upragniony awans do 1 Polskiej Ligi Futsalu.

Reprezentanci AZS UEK rozpoczynali rywalizację w 2 Polskiej Lidze Futsalu w grupie małopolsko-świętokrzyskiej w sezonie 2020/2021 z jasno postawionymi celami – zostać mistrzem ligi, a następnie zwyciężyć w barażu i zameldować się w wyższej klasie rozgrywkowej. Konsekwentnie, krok po kroku, wcielali w życie swój plan.

Punkt pierwszy planu, czyli zwycięstwo w drugoligowych rozgrywkach, zawodnikom Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie udało się zrealizować bez większego problemu. Pokonali oni bowiem z łatwością wszystkich rywali i choć zwycięstwo w swojej grupie w 2 lidze mogli świętować już 21 lutego, nie spoczęli na laurach i nadal ciężko trenowali, oczekując na rozstrzygnięcie sytuacji w pozostałych grupach, wyznaczenie rywala oraz terminu meczów barażowych.

– Celem na ten sezon był przede wszystkim awans. Udało się go wywalczyć, choć mecze barażowe nie toczyły się – delikatnie rzecz ujmując – po naszej myśli. Biorąc pod uwagę jednak cały sezon, to uważam, że zasłużyliśmy na to, by w przyszłym sezonie być na zapleczu ekstraklasy. Wyniki, które osiągaliśmy w lidze i komplet punktów jest tego dowodem. – mówił Tomasz Bieda, kapitan zespołu AZS UEK.

Rywalem AZSiaków w dwumeczu barażowym była drużyna, która zdobyła mistrzostwo drugiej ligi na Podkarpaciu – Eurobus Przemyśl. Pierwsze starcie miało miejsce w Krakowie 18 kwietnia, spotkanie było bardzo zacięte i pełne emocji. Oba zespoły były doskonale przygotowane do tego pojedynku i głodne zwycięstwa. Do przerwy na tablicy widniał wynik 1:2 dla przyjezdnych, jednak akademicy wykazali się determinacją, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla Krakowian. Na dalszy ciąg emocji i mecz rewanżowy przyszło czekać aż do 2 maja, wtedy to właśnie rozegrane zostało drugie spotkanie. Akademicy wyruszyli do Przemyśla i na obcym terenie udało im się zremisować 2:2 – był to wynik korzystny dla reprezentantów UEK i premiował ich awansem do 1 Ligi.

Wraz z syreną końcową wśród zawodników i sztabu szkoleniowego AZS UEK wybuchła euforia, pojawiły się zarówno okrzyki radości, jak i łzy szczęścia. Ciężką pracą, hektolitrami potu wylanego na treningach, wielką determinacją oraz zdrowiem i sercem pozostawionymi na parkietach, urzeczywistnili swoje marzenie. Od przyszłego sezonu zawodników AZS UEK będziemy oglądać w 1 Polskiej Lidze Futsalu.

Autor: Dominika Krynicka, AZS UEK

Fot. Piotr Kwiecień