ARCHIWUM

tel. (12) 636 87 71

Koszykarki PK najlepsze w Małopolsce

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Małopolski w koszykówce kobiet nie miały szczęścia do terminarza. Wstrzymanie sportu akademickiego od stycznia 2021 roku, ze względu na panujące obostrzenia, spowodowało przesunięcia w harmonogramie rozgrywek AMM. W związku z tym koszykarki musiały czekać na swoją kolej aż do 12 czerwca.

Do turnieju na hali Politechniki Krakowskiej zostały zgłoszone cztery drużyny. Niestety na dzień przed zawodami trener AGH zgłosił niedyspozycję i rezygnację swojej drużyny z udziału, w związku z czym pozostały trzy drużyny i trzy mecze do rozegrania. Każdy mecz trwał 4 x 8 minut. Pierwsze starcie było między siostrzanymi drużynami – AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego vs AZS Collegium Medicum UJ. Mecz był wyrównany, choć zawodniczki UJ cały czas utrzymywały przewagę. Ostatecznie zwyciężyły 10 punktami (49:39). Następnie na parkiecie pojawiły się koszykarki z AZS Politechniki Krakowskiej. Już po dwóch kwartach w meczu z CM UJ było widać kto jest „górą” w tym turnieju (przewaga 42:10). Mecz zakończył się wynikiem 77:25, z czego 28 zostało zdobytych przez Katarzynę Kocaj z PK. Trzeci mecz również był pod dyktando AZS PK. Oprócz pierwszej wyrównanej kwarty (9:9) zawodniczki PK nie dały szans UJ i zwyciężyły 62:36. Na koniec turnieju i tak nie było przegranych, bo każda z drużyn otrzymała puchar za zdobyte miejsce.

Politechnika Krakowska z medalami

Przy tej okazji warto podsumować osiągnięcia koszykarek Politechniki Krakowskiej. Drużyna ta jest tegorocznym brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski! Już w Półfinale AMP pokazały, że będą walczyć o najwyższe miejsca. W swoim pierwszym meczu w Lublinie PK Kraków – UŚ Katowice zwyciężyły wielką przewagą 112:44. Ostatecznie w wyrównanym meczu o 1. miejsce w turnieju półfinałowym z UMCS Lublin przegrały 55:58.

W Finale AMP, który odbywał się w Łodzi, koszykarki Politechniki zostały przydzielone do Grupy A. Idąc jak burza w kolejnych meczach trafiły do półfinału, gdzie niestety przegrały z Uniwersytetem Warszawskim zaledwie 2 punktami (56:58). W meczu o III miejsce natrafiły na zespół UAM Poznań. Pokonując poznanianki 63:56 zdobyły brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski i srebrny w klasyfikacji uczelni technicznych. Należy dodać, że część zawodniczek PK jest równocześnie zawodniczkami drużyny AZS Politechnika Krakowska Korona, które w tym sezonie ligowym również zdobyły brązowy medal 1. Ligii Koszykówki Kobiet!

Akademickie Mistrzostwa Małopolski jest współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.